ووشو کرمانشاه
 
قالب وبلاگ

به گزارش خبرگزاري موج كرمانشاه، در حالي که فقط چند روز از رقابت هاي کشوري المپياد ايرانيان مي گذرد، هيئت ووشو استان، اولين جلسه ي مسئولين و مربيان برتر ووشو را براي کسب مدال ها و عناوين برتر رقابت هاي المپياد برگزار کرد.
در دو جلسه آقايان و بانوان، آقاي سيد رامين مؤذني رييس هيئت استان با تبريک کسب رتبه اول کشور توسط هيئت استان و تشکر از همکاري همه اعضا، اتحاد و ايثار همگان را براي رسيدن به قله هاي برتر خواستار شد و برنامه هاي هيئت براي سال آينده را تشريح کرد.
در ادامه آقاي محسن مرادي دبير هيئت و مسئول فني ووشو به عنوان ناظر عملکرد و حرکت فني و برنامه ريزي تيم هاي استان، نکاتي را گوشزد کرد و مقرر شد استعدادهاي تالو و سان دا در هر دو بخش آقايان و خانم ها به تفکيک نام، سن، وزن يا فرم مسابقه اي و زير نظر مربيان مشخص شده به صورت هفتگي کنترل و برنامه هاي مربيان ، به صورت منظم پيگيري شود.
در بخش آمادگي هاي جسماني و رواني نيز مقرر گرديد تمرينات تيم ها با حضور دکتر علي اشرف خزايي (مسئول کميته آموزش و پژوهش هيئت ووشو ) مورد نظارت و ارزيابي مستمر قرار گيرد.

[ چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388 ] [ 10:58 ] [ ]

"سید رامين موذني" روز چهارشنبه(۲۳/۱۰/۸۸) در مصاحبه ای به خبرنگار ايرنا گفت: المپياد ورزشي ايرانيان در رشته ووشو دوم تا چهارم بهمن ماه در بخش آقايان و ششم تا هشتم در بخش بانوان در ساري انجام خواهد شد.
وي افزود: ساندا کارهاي آقايان تيم کرمانشاه در اين رقابت ها هژير رحماني، وحيد حاتمي و محسن ملکي و تالو کاران آقا که براي اولين بار است در المپياد حضور دارند مسعود حسيني است که در دو فرم شرکت خواهند داشت.
وي ووشو کاران بخش بانوان را نيز بدين شرح اعلام داشت: در بخش ساندا سونيا شاه محمدي، سوده عزتي ، نفيسه اميريان و مريم هاشمي و تالو کاران بانو کتايون رحماني در دو فرم ، هستي شيري و سارا يار محمدي نيز هر کدام در يک فرم حضور خواهند داشت.
وي افزود: در سال اول المپياد ايرانيان تيم کرمانشاه تنها يک مدال برنز کسب کرد اما امسال با توجه به اينکه نفرات بيشتري از کرمانشاه سهميه کسب کرده اند قطعا مدال آوري تيم ما نيز بيشتر مي شود.
موذني از سازمان تربيت بدني کرمانشاه درخواست کرد که مراحل ساخت خانه ووشو کرمانشاه را هر چه سريعتر به اتمام برساند.

[ شنبه بیست و ششم دی 1388 ] [ 9:36 ] [ ]

تيم هاي نفت، رنگ فيروزه، گاز مازندران و کرمانشاه به مرحله نيمه نهايي ليگ برتر ووشوي بانوان صعود کردند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، هفته سوم و پاياني دور برگشت رقابت هاي ليگ ووشوي بانوان پنجشنبه در سالن شهداي شهرک آزادي تهران برگزار شد که در پايان تيم هاي نفت تهران، رنگ فيروزه فارس، گاز مازندران و هيأت ووشوي کرمانشاه جواز حضور در مرحله نيمه نهايي اين مسابقات را کسب کردند. دومين دوره رقابت هاي ليگ ووشوي بانوان با حضور ‌٧ تيم در ‌٢ گروه ‌٣ و ‌٤ تيمي به صورت رفت و برگشت و به طور متمرکز در تهران برگزار مي شود که نتايج هفته پاياني دور برگشت اين مسابقات به شرح زير است: گروه يک: هيات اسلامشهر ‌١٠- رنگ فيرزه فارس صفر نفت تهران ‌١٠- هيات خراسان رضوي صفر گروه ‌٢: هيات کرمانشاه ‌٨ - شهرداري نجف آباد اصفهان ‌٢ گاز مازندران استراحت داشت. بر اين اساس، از گروه يک تيم هاي نفت تهران با ‌١٨ امتياز و رنگ فيروزه فارس با ‌٦ امتياز و از گروه ‌٢ تيم هاي گاز مازندران با ‌١٢ امتياز و هيات ووشوي کرمانشاه با ‌٣ امتياز به مرحله نيمه نهايي صعود کردند که رقابت هاي مرحله نيمه نهايي و فينال ‌١٤ اسفند برگزار خواهد شد تا تکيف قهرمان دومین دوره ليگ ووشوي بانوان مشخص شود. بهترين هاي هفته پاياني دور برگشت: فني ترين تيم: هيأت ووشوي کرمانشاه تيم اخلاق: شهرداري نجف آباد اصفهان بهترين سرپرست: زينلي از نفت تهران پرامتياز ترين بازيکن تالو: شميم مهدي پور با امتياز 71/8از نفت تهران بهترين مربي: مريم امیري از هيأت ووشوي کرمانشاه بهترين داور تالو: گلناز لواساني از تهران بهترين داور سانشو: محبوبه سالخورده از قم

[ شنبه دوازدهم دی 1388 ] [ 8:13 ] [ ]

کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری بر بام ووشوی بانوان کشور؛ 12 ووشوکار سهمیه حضوردر اردوی تیم ملی را بدست آوردند رقابت های ووشوی بزرگسالان قهرمانی کشور بانوان با قهرمانی مشترک تیم های کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری به پایان رسید و طی آن 12 نفر جواز حضور در اردوی تیم ملی ووشو جهت شرکت در بازی های آسیایی 2010 گوانگجو را بدست آوردند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، دراین رقابت ها که طی روزهای30 آذر و اول دی و فقط در 3 وزن سانشو و با شرکت 32 تیم از 30 استان و با حضور 123 سانشوکار در قزوین برگزارشد، تیم های کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری با یک مدال طلا مشترکاً به مقام قهرمانی رسیدند، مازندران بایک مدال نقره و یک برنز دوم شد، گلستان و اردبیل با کسب یک نشان نقره مشترکاً در جایگاه سوم ایستادند، تهران الف با 2 برنز چهارم شد و تیم های تهران ب، اصفهان و گیلان با یک برنز مشترکاً در ردیف پنجم تیمی قرار گرفتند. نتایج انفرادی این مسابقات به شرح زیر است: وزن 48- کیلوگرم: مریم حسینی(چهارمحال و بختیاری)، سحر شاهی(اردبیل)، صغری ابراهیمی (تهران الف) و زهره فیض (گیلان) وزن 52- کیلوگرم: مریم مرتضوی (اصفهان)، سامره کیانی (گلستان)، مژگان شاکری(مازندران) و آلیلا غلامی (تهران الف) وزن 60- کیلوگرم: زهرا ابساطی (کرمانشاه)، صدیقه دریایی (مازندران)، ملیحه مردی (تهران ب) و شهربانو منصوریان (اصفهان)


 

[ پنجشنبه سوم دی 1388 ] [ 14:10 ] [ ]

تیم سانشو بانوان کرمانشاه در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جوانان در چهار وزن مسابقات با کسب ۳ مدال طلا و۱ برنز باز هم اقتدار خود را نشان داد ، این موفقیت  را به جامعه ووشو کرمانشاه تبریک میگوییم.

[ یکشنبه بیست و نهم آذر 1388 ] [ 16:17 ] [ ]

تيم ملي ووشوي ايران براي اولين بار در تاريخ مسابقات جهاني اين رشته توانست در مجموع دو بخش سانشو و تالو عنوان قهرماني اين پيكارها را به دست آورد.

به گزارش ايرنا، ‪ ۱۹‬ووشوكار بزرگسال ايران در دو بخش سانشو و تالو و در رده مردان و زنان راهي اين پيكارها شده و نتايجي را كسب كردند كه حتي خود مربيان و مسوولان فدراسيون نيز پيش از اعزام به كانادا آنرا پيش بيني نمي كردند.

نوزدهمين دوره رقابت‌هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان جهان با حضور ‪ ۷۳‬كشور و به مدت پنج روز در شهر تورنتو كانادا برگزار شد و تيم ايران سزاوارانه و با كسب پنج مدال طلا، ‪ ۶‬نقره و يك برنز توانست براي نخستين مرتبه عنوان نايب قهرماني جهان را كسب كند و زنگ خطر را براي چين، روسيه و كشورهاي آسيايي شرقي كه مهد اين رشته رزمي هستند به صدا درآورد.

پس از درخشش تيم‌هاي نوجوانان و جوانان ايران در مسابقات آسيايي ماكائو و جهاني اندونزي اين بار نوبت به بزرگسالان ايران رسيد تا با كسب نتايجي تاريخي و شايد تكرار نشدني، كارنامه موفق فدراسيون ووشو طي دو سال گذشته را تكميل كنند.

در سانشوي بانوان و در وزن منهاي‪ ۴۸‬كيلوگرم، الهه منصوريان كه چندي پيش در مسابقات جوانان آسيا به قهرماني رسيده بود در رده بزرگسالان نيز عملكرد خوبي داشت و به مقام دومي و مدال نقره رسيد.

در وزن منهاي ‪ ۵۶‬كيلوگرم، راضيه طهماسبي در ديدار نهايي طي ‪ ۲‬راند مغلوب حريف چيني خود شد و به مدال نقره رسيد، در وزن منهاي ‪ ۶۵‬كيلوگرم خديجه آزادپور ‪ ۲‬بر صفر از سد نماينده ونزوئلا گذشت و مدال طلاي اين دوره از رقابت‌ها را به گردن آويخت.

در وزن منهاي ‪ ۷۰‬كيلوگرم، نيز مليحه فضلي ‪ ۲‬بر صفر حريف كانادايي خود را از پيش رو برداشت و به مدال طلا رسيد.

با اين اوصاف تيم بانوان ايران همچون چند رويداد آسيايي و جهاني گذشته با دو مدال طلا و دو نقره همپاي تيم مردان افتخار آفريني كرد.

در سانشوي مردان و در وزن منهاي ‪ ۶۰‬كيلوگرم، محسن محمد سيفي در يك ديدار نابرابر و با ناداوري مغلوب حريف چيني شد و نقره گرفت.

در وزن منهاي ‪ ۶۵‬كيلوگرم، علي دهقان در ديدار نهايي مقابل حريف قدرتمندش از ماكائو به پيروزي رسيد و مدال طلاي اين دوره از رقابت‌ها را كسب كرد.

در وزن منهاي ‪ ۸۰‬كيلوگرم، نيز حسين اوجاقي كاپيتان پرآوازه تيم ملي ووشوي كشورمان در ديدار پاياني ‪ ۲‬بر صفر از سد حريف اسپانيايي‌اش گذشت و به مدال طلا رسيد تا ششمين مدال جهاني خود را به گردن آويخته و در اين مسير صاحب ركوردي ماندگار در ورزش كشور شود.

در وزن منهاي ‪ ۸۵‬كيلوگرم، حميدرضا قلي پور سانشوكار جوان ايران كه با اقتدار به ديدار نهايي رسيده بود و عنوان قهرماني جهان را يدك مي‌كشيد طي ‪ ۲‬راند مغلوب مسلم ساليكوف قهرمان نامدار روسي شد و به مدال نقره دست يافت.

در بخش تالو و در اجراي فرم سه نفره دوئلين مردان تيم سه نفره كشورمان متشكل از محسن احمدي، ابراهيم فتحي و احسان پيغمبري كه براي اولين بار در رقابت‌هاي جهاني شركت كرده بودند موفق به كسب پنجمين مدال طلاي ايران شدند و تيم‌هاي اوكراين و هنگ كنگ بعد از ايران قرار گرفتند.

پيش از اين تيم ملي ووشوي ايران توسط فرشاد عربي به دو مدال نقره و سجاد عباسي به يك مدال برنز دست پيدا كرده بود.

بدين ترتيب در پايان دهمين دوره رقابت‌هاي ووشوي قهرماني جهان، در رده بندي تيمي و در مجموع تالو و سانشو تيم ملي چين با كسب ‪ ۱۴‬مدال طلا و يك برنز در جايگاه نخست ايستاد، تيم ملي ايران با كسب ‪ ۵‬مدال طلا، ‪ ۶‬نقره و يك برنز در رديف دوم قرار گرفت و تيم هنگ كنگ نيز با ‪ ۳‬مدال طلا، ‪ ۶‬نقره و ‪ ۳‬برنز در جايگاه سوم ايستاد.

اين درحاليست كه در دوره قبل (نهمين دوره) يعني مسابقات جهاني ‪ ۲۰۰۷‬چين، تيم ملي ووشو ايران با كسب يك مدال طلا، ‪ ۵‬نقره و سه برنز در سانشو چهارم و در مجموع تالو و سانشو در جايگاه هفتم قرار گرفته بود كه بهترين نتيجه تيم ايران پيش از اعزام به كانادا به شمار مي‌رود.

تيم‌هاي ملي ووشوي ايران طي دو سال گذشته در رقابت‌هاي نوجوانان و جوانان آسيا و جهان و همچنين بزرگسالان آسيا و جهان به موفقيت‌هاي غيرقابل پيش بيني و درخشان دست يافته‌اند و در كارنامه موفق اين فدراسيون تنها يك جاي خالي براي كسب نتايج درخشان در بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ جو وجود دارد كه با توانايي‌هايي كه در مسوولان، مربيان و ورزشكاران ووشو سراغ داريم به طور حتم به اين مهم نيز نائل خواهند شد.

تيم ملي ووشوي ايران موفقيت‌هاي كاراته و تكواندو طي يك ماه قبل را تكميل كرد تا باز هم رشته‌هاي رزمي نشان دهند كه بار مدال‌هاي و نتايج درخشان ايران در مسابقات آسيايي ، جهاني و المپيك را به دوش مي‌كشند اما هيچگاه به آنان توجه لازم نمي‌شود.

ووشو نيز همانند كاراته، تكواندو همواره در حال افتخار آفريني است آن هم با بودجه‌اي بسيار اندك و كمتر از ورزش‌هاي كه يك دهم رشته‌اي رزمي افتخار آفريني نكرده و نخواهند كرد.

ادامه رشد و پيشرفت رشته‌هاي رزمي ايران به بودجه‌اي بيشتر و توجه مسوولان ورزش نيازمند است.

[ شنبه نهم آبان 1388 ] [ 15:50 ] [ ]

رییس هیات ووشو استان کرمانشاه:
نایب قهرمانی ووشو ایران در مسابقات جهانی مدیون مدیریت جدید و مربیان چینی است

 

نایب قهرمانی ووشو ایران در مسابقات جهانی مدیون مدیریت جدید و مربیان چینی است

رییس هیات ووشو استان کرمانشاه گفت: نایب قهرمانی ایران در مسابقات جهانی ووشو کانادا و کسب پنج مدال طلا، شش نقره و یک برنز مدیون مدیریت رییس فدراسیون در استفاده از مربیان چینی است.

 سید رامین موذنی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: رییس فدراسیون سه کار بسیار مهم انجام داد؛ اول اینکه در جذب اسپانسرهای مالی بسیار موفق بود، در درجه دوم مربیان چینی را جذب ووشو ایران کرد و سوم اینکه همواره سعی داشت از مربیان متعدد استفاد کند.

 وی گفت: دکتر علی نژاد با تغییر مربیان چینی سعی کرد از توانمندیهای هر یک از آنان برای تقویت ووشو کشور استفاده کند زیرا هر کدام توانمندی خاصی داشتند و از سوی دیگر همواره در کنار مربیان چینی از مربیان ایرانی نیز استفاده می کرد تا آنها نیز با اصول فنی و علم ووشو مربیان چینی بیشتر آشنا شوند.

 موذنی با شاره به فیزیک مناسب ووشو کاران ایرانی در قیاس با چینیها اظهار داشت: تصور می کنم برای چند سال آینده چینیها دیگر حریف ووشو کاران ایرانی نباشند زیرا آنها از فیزیک مناسب ووشو کاران ایرانی برخوردار نیستند، صعود پنج پله ای ووشو ایران در مسابقات سال جاری در قیاس با سال گذشته نیز تایید کننده همین روند است.

 وی در خاتمه به نقش مربیان چینی در ووشو ایران اشاره کرد و گفت: 70 تا 80 درصد موفقیت ووشو ایران متاثر از حضور مربیان چینی است زیرا آنها از لحاظ فنی خیلی توانا هستند.


 

[ شنبه نهم آبان 1388 ] [ 13:49 ] [ ]
 

رییس هیات ووشو استان کرمانشاه گفت: اولین دوره لیگ استانی ووشو با حضور 10 تیم از اواخر ماه جاری آغاز خواهد شد.

 سید رامین مؤذنی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: در این رقابتها که به احتمال قوی از 15 آبان اغاز خوهد شد ده تیم در بخش بانوان و آقایان حضور خواهند داشت.

 مؤذنی در ادامه تصریح کرد: پنج تیم بانوان شامل دو تیم از کرمانشاه و تیمهایی از شهرستانهای سرپل ذهاب، اسلام آباد غرب و جوانرود می باشد و در بخش آقایان نیز دو تیم از کرمانشاه و تیمهایی از شهرستانهای صحنه، جوانرود و سرپل ذهاب حضو خواهند داشت.

 وی در خاتمه تصریح کرد: این لیگ با نام یادواره شهدای ورزشکار عملیات مرصاد در دو بخش سانشو و تالو برگزار می شود.

 گفتنی است، رقابتهای بخش بانوان به صورت رفت و برگشت و در بخش آقایان به شکل متمرکز برگزار می شود.

[ یکشنبه سوم آبان 1388 ] [ 11:4 ] [ ]

عضو باسابقه تیم ملی تالو بانوان: حالا دیگر وقت گرفتن مدال است عضو باسابقه تیم ملی تالو بانوان کشورمان در خصوص رقابت های جهانی کانادا گفت: من از سال 1381 عضو تیم ملی بوده ام و بعد از پشت سر گذاشتن این مدت حالا دیگر برای مدال گام به تورنتو می گذارم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، سمیه میرانی با بیان این مطالب اظهار داشت: در این سال ها پختگی و تجربه لازم را به دست آورده ام و روی حریفانم شناخت کامل دارم و باتوجه به مرور اجرای فرم ها امیدوار به کسب مدال هستم. تالوکار 25 ساله کشورمان افزود: خوشبختانه به لحاظ بدنی و تاکتیکی شرایط مساعدی دارم و بادقت نظر «چن جون می» سرمربی چینی به مرز آمادگی رسیده ام. میرانی که در 3 فرم چانگ چوان، گون شو و چیانگ شو به اجرای فرم خواهد پرداخت درباره حریفان اصلی اش در کانادا گفت: علاوه بر رقبای آسیایی دو نماینده آمریکا و کانادا هم جزو حریفان مطرح من هستند که با اجرای حرکات آنها آشنایی دارم. وی در پایان تأکید کرد: کلیه نفرات اعزامی به کانادا روحیه خوب و شرایط ایده آلی دارند و من هم مثل بقیه برای کسب موفقیت به این رقابت ها می روم

[ یکشنبه بیست و ششم مهر 1388 ] [ 7:29 ] [ ]
 

 

با انجام قرعه کشی لیگ ووشو؛ لیگ ووشوی آقایان و بانوان از مرداد استارت می خورد مراسم قرعه کشی سومین دوره لیگ ووشوی مردان و دومین دوره لیگ بانوان عصر امروز با شرکت نمایندگان تیمهای شرکت کننده برگزار شد واین رقابتها از مرداد ماه آینده در تهران آغاز می شود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو ،در لیگ ووشوی آقایان 9 تیم در 2 گروه پنج و چهارتیمی و در لیگ بانوان 8 تیم در 2 گروه 4 تیمی به صورت متمرکز در تهران و بطور رفت و برگشت و دوره ای به یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. لیگ آقایان: گروه یک:نفت تهران-هیات خراسان رضوی-زاگرس کرمانشاه-هیات کرمان-هیات کرمانشاه گروه2:مقاوت بسیج زنجان-رنگ فیروزه فارس-هیات آذربایجانشرقی-هلال احمر آذربایجانغربی برنامه هفته نخست(پنج شنبه 8 مرداد ورزشگاه آبفای تهران): نفت تهران با هیات کرمان هیات خراسان رضوی با هیات کرمانشاه و زاگرس کرمانشاه استراحت دارد مقاومت بسیج زنجان با هیات آذربایجانشرقی رنگ فیروزه فارس با هلال احمر آذربایجانغربی لیگ بانوان: گروه یک:نفت تهران-رنگ فیروزه فارس-هیات خراسان رضوی و هیات اسلامشهر گروه 2:گاز مازندران-شهرداری نجف آباد اصفهان-زاگرس کرمانشاه و هیات کرمانشاه برنامه هفته نخست(پنج شنبه 15 مرداد ورزشگاه شهدای شهرک آزادی تهران) نفت تهران با رنگ فیروزه فارس هیات خراسان رضوی با هیات اسلامشهر گاز مازندران با شهرداری نجف آباد اصفهان هیات کرمانشاه با زاگرس کرمانشاه

[ یکشنبه بیست و یکم تیر 1388 ] [ 9:34 ] [ ]

اولین مدرسه تخصصی ووشو غرب کشور در استان کرمانشاه با نام زاگرس افتتاح گردید ُ دراین مراسم که تعدای از مسئولین تربیت بدنی و هیأت ووشو استان وهمچنین  ووشوکاران وعلاقه مندان به این رشته حضور داشتند ُ سید رامین مؤذنی رئیس هیأت ووشو استان ضمن ارائه گزارش عملکرد سال ۱۳۸۷ اهداف سال جاری را بیان کرد و اظهار امیدواری نمود که اوایل سال آینده شاهد افتتاح دومین مدرسه ووشو در استان باشیم .

این مدرسه درمجموعه ورزشی امام(ره) و در ۱۲۰متر مربع با امکانات لازم آماده پذیرایی از تمام علاقه مندان در تمامی رده های سنی آقایان وبانوان میباشد.

[ شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388 ] [ 8:55 ] [ ]

 

با برگزاری رقابتهای انتخابی مشخص شد؛ 8 سانشوکار در آستانه پوشیدن پیراهن تیم ملی جوانان ووشو مرحله دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی جوانان ووشوی کشورمان جهت حضور در پنجمین دوره مسابقات جوانان قهرمانی آسیا امروز (دوشنبه 7 اردیبهشت ) برگزار شد و 8 ملی پوش سانشو در رده بانوان و آقایان در آستانه پوشیدن پیراهن تیم ملی قرار گرفتند . به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، مسابقات انتخابی رده آقایان امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که در وزن 48- کیلوگرم علیرضا بختیاری در مصاف با حمیدرضا محمودی به برتری رسید ولی چون در مسابقه انتخابی قبلی محمودی برنده شده بود تکلیف انتخاب نفر برتر این وزن به مسابقه انتخابی سوم کشیده شد که هفته آینده برگزار خواهد شد . در وزن 52- کیلوگرم محمد ترکمن با برتری مقابل دو حریف خود یعنی سعید جهان تیغ و علی بختیاری و با توجه پیروزی مقابل این رقبا در مسابقه انتخابی نخست به عنوان نفر برتر این وزن انتخاب شد . در وزن 56- کیلوگرم علی حسین پور از سد ابوالفضل علی پور گذشت و با توجه به کسب دومین برد مقابل این حریف به عنوان نفر برگزیده وزن خود معرفی شد . در وزن 60- کیلوگرم اکبر سعیدی به دلیل به دست آوردن دومین برد مقابل مهرداد تالشی به عنوان نفر برتر این وزن انتخاب شد . در وزن 65- کیلوگرم هم میلاد قزل سفلو که قبلاً مهیار گلشنی را برده بود اما بخاطر آسیب دیدگی گلشنی و جایگزینی علیرضا منجزی و مصدومیت او به عنوان نفر برتر این وزن معرفی شد . و بالاخره در وزن 70- کیلوگرم جمال دریس مولایی از سد کمیل رودگر گذشت ولی با توجه پیروزی قبلی رودگر کار به مبارزه انتخابی سوم کشیده شد که هفته آینده برگزار خواهد شد . در مجموع از 6 وزن حاضردر اردوی تیم ملی¬جوانان¬آقایان نفرات برتر¬و آماده 5¬وزنی که¬شانس مدال¬آوری بالاتری دارند به رقابتهای آسیایی اعزام می شوند . اما رقابتهای انتخابی 4 وزن سانشوی بانوان هم امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در وزن 48- کیلوگرم سونیا شاه محمدی از سد زهرا کلاگر گذشت و گرچه کلاگر در بازی انتخابی نخست به پیروزی رسیده بود ولی مصدومیت شدید او باعث شد تا کلاگر تا حدود زیادی شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی را از دست بدهد . در وزن 52- کیلوگرم الهه منصوریان برای دومین بار الهه نجفی را مغلوب کرد تا به عنوان نفر برتر این وزن برگزیده شود . در وزن 56- کیلوگرم مریم هاشمی با غلبه برای دومین بار مقابل الهام عزیزی به عنوان نفر برتر این وزن انتخاب شد . و بالاخره صدیقه دریایی در وزن 60- کیلوگرم برای بار دوم مرجان حسین پور را شکست داد و نفر برتر این وزن شد . از 4 وزن حاضر در اردوی تیم ملی جوانان بانوان هم نفرات برتر و آماده 3 وزنی که شانس مدال آوری بالاتری دارند به مسابقات آسیایی خواهند رفت. گفتنی است پنجمین دوره رقابتهای ووشوی قهرمانی آسیا در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان از تاریخ 13 لغایت 20 خرداد ماه سالجاری در ماکائو برگزار خواهد شد .

[ سه شنبه هشتم اردیبهشت 1388 ] [ 11:0 ] [ ]
 

هیات ووشوی آذربایجان شرقی برترین شد بر اساس ارزیابی فدراسیون ووشو، هیات ووشوی آذربایجان شرقی به دلیل به دست آوردن امتیازات لازم و نزدیک بودن به مولفه های مورد نظر به عنوان هیات برتر ووشوی کشور در سال 1387 برگزیده و انتخاب شد . به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، توسعه منابع مالی، جذب ورزشکار، داور و مربیان فعال، برگزاری دوره های داوری و مربیگری، ارتباط مناسب با رسانه ها و انجام امور فرهنگی، برخورداری از امکانات و تجهیزات مکانی و رایانه ای و فن آوری اطلاعات، حضور مستمر در رقابتهای لیگ، قهرمانی کشور و مسابقات المپیاد ایرانیان و همچنین گسترش مسایل علمی و پژوهشی از مهمترین فاکتورهای ارزیابی هیات های استانها توسط فدراسیون ووشو است که هیات آذربایجان شرقی با کسب بیشترین امتیاز از این ارزیابی در رتبه نخست ایستاد . 10 هیات ووشوی سال 87 به شرح زیر است : 1- هیات ووشو آذربایجان شرقی 2- هیات ووشو خوزستان 3- هیات ووشو خراسان رضوی 4- هیات ووشو کرمانشاه 5- هیات ووشو هرمزگان 6- هیات ووشو فارس 7- هیات ووشو زنجان 8- هیات ووشو اردبیل 9- هیات ووشو آذربایجان غربی 10- هیات ووشو مازندران .


 

[ یکشنبه سی ام فروردین 1388 ] [ 13:32 ] [ ]

Open in new window


تعریف انعطاف پذیری:
انعطاف پذیری به دو شكل ایستا و پویا تعریف می شود.

انعطاف ایستا عبارت است از حدود تغییرات حركت در حول مفصل. این انعطاف پذیری را می توان به صورت دقیق تری توسط وسیله ای به نام انعطاف سنج اندازه گرفت.

انعطاف پذیری پویا فقط مربوط به تغییر حركت كامل مفصل نبوده بلكه با نیروهایی كه در برابر هر نوع تغییر حركت مقاومت می كند، سروكار دارد.

فواید انعطاف پذیری:

1. افزایش دمای عمومی بدن.

2. افزایش جریان خون در بین عضلات فعال، در نتیجه اكسیژن رسانی و مبادله اكسیژن از هموگلوبین به شكل مناسب و آزاد شدن سریع انرژی برای عضلات.

3. افزایش سرعت در انتقال ایمپالس های عصبی و آسان كردن حركات بدن.

4. كاهش در تنش عضلات.

5. جلوگیری و كاهش آسیب های احتمالی در حین اجرای حركت.

6. افزایش ضربان قلب و تنفس و آمادگی، عملكرد مؤثر تر و مطمئن تر قلب، رگ های خونی، شش ها و عضلات.

7. كمك در آمادگی روانی.

8. كاهش ناراحتی های قبل از قائدگی های دردناك.

9. كمك در گرم كردن و سرد كردن قبل و بعد از انجام هر گونه فعالیت ورزشی.

عوامل محدود كننده تمرینات كششی:

هنگام انجام تمرینات انعطاف پذیری، عوامل محدود كننده حركت و جود دارند كه عبارتند از:

1. عضله

2. كپسول مفصلی

3. تاندون عضلات

4. پوست و بافت همبند

5. استخوان

6. سن

7. جنس

كه به ذكر اسم این عوامل بسنده می كنیم و از توضیح آنها خود داری می كنیم .

تكنیك های كشش:

برای توسعه و گسترش انعطاف پذیری چندین تكنیك كششی ابداع شده است كه هر یك از این تكنیك ها باعث افزایش انعطاف پذیری در عضلات می گردد در این قسمت نیز تنها، نام این تكنیك ها را ذكر می كنیم.

1. كشش پویا

2. كشش غیر فعال

3. كشش ایستا

4. كشش بالستیك

5. كشش تسهیل عصبی- عضلانی عمقی

نكات مورد توجه در اجرای تمرینات كششی:

در یك برنامه كششی مؤثر، راهنمایی ها و تدابیر زیر باید رعایت شود:

پیش از هر گونه حركت كششی شدید، با استفاده از دو های نرم و گام برداری سریع یا دوچرخه سواری و یا پرش های آرام خود را گرم كنید. (ضربان قلب را به آستانه تحریك برسانید.)

برای افزایش انعطاف پذیری، عضلات باید تحت فشار و اضافه بار قرار گیرند یا فراتر از دامنه معمولی وادار به كشش شوند. اما نه به حدی كه باعث درد و ناراحتی شوند.
تنها تا نقطه سفتی یا نقطه مقاومت در برابر كشش (یا تا آنجایی كه شما احساس درد كنید) عمل كشش را انجام دهید.
افزایش دامنه حركتی در مفاصلی رخ می دهد كه كشیده می شوند و این بدان معنی است كه فقط در برخی مفاصل امكان افزایش دامنه حركتی وجود دارد.
زمانی كه عضلات پیرامون مفاصل دردناك را می كشید، جانب احتیاط را از دست ندهید، از درد نباید غافل شد، چون نشان دهنده ی نادرستی انجام حركت است.
هنگام فعالیت های كششی در ناحیه كمر و گردن، از باز شدن و تا شدن بیش از حد این نواحی پرهیز كنید.
در مقایسه با وضعیت ایستاده، انجام حركات كششی در وضعیت نشسته، فشار كمتری به ناحیه كمر وارد می كند و لذا احتمال آسیب دیدگی این ناحیه كاهش می یابد.
عضلاتی را بكشید كه خشك، سخت و انعطاف ناپذیرند.
عضلات ضعیف را تقویت كنید.
حركات كششی را همواره به آهستگی و با كنترل انجام دهید.
به هنگام حركات كششی، به طور طبیعی نفس بكشید و نفس خود را حبس نكنید.
حركات كششی دست كم باید سه بار در هفته انجام شود تا شاهد حداقل پیشرفت باشیم. برای رسیدن به نتایج بهتر توصیه شده است تا حركات كششی پنج تا شش بار در هفته انجام شود.
در تمرینات كششی نباید با سایر افراد رقابت كرد بلكه باید به اصل تفاوت های فردی توجه داشت.
تعداد، مدت، شدت و تكرار مطلوب حركات كششی:

پیرامون زمان مطلوبی كه یك كشش باید ادامه یابد تا دامنه حركتی مفصل گسترش یابد، پژوهش های بسیاری تا كنون انجام نشده است ولی با توجه به محدود یافته های مختلف در این زمینه توصیه می شود؛ كشش عضله در مراحل آغازین برنامه به مدت ده ثانیه انجام شود. همزمان با افزایش انعطاف پذیری، ممكن است گروه عضلانی به اضافه بار نیاز پیدا كند كه این كار را می توان با افزایش مدت زمان كشش عضله انجام داد و زمان هر كشش را حداكثر تا سی ثانیه افزایش داد.

فرد مبتدی باید با سه تكرار از هر حركت كار را شروع كند و با بهبود انعطاف پذیری می تواند هر حركت را تا پنج بار افزایش دهد تا اضافه بار گروه عضلانی، حالت پیشرونده داشته باشد.حركات انعطاف پذیری باید دست كم سه روز در هفته انجام شود البته انجام روزانه حركات بهتر است.شدت حركات كششی همواره باید زیر آستانه درد هر فرد باشد.

[ شنبه بیست و نهم فروردین 1388 ] [ 10:16 ] [ ]

 

کرمانشاه بر سکوی نخست مسابقات ووشوی قهرمانی کشور بانوان ایستاد تیم ووشوی کرمانشاه با کسب 2 مدال طلا بر سکوی نخست رقابتهای ووشوی قهرمانی کشور بانوان ایستاد . به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، در این رقابتها که با حضور 89 ووشوکار از 24 استــان و فقــط در بخش سانشو و در 4 وزن در سمنان برگزار شد، بعد از کرمانشاه، مازندران با کسب یک مدال طلا و یک برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و کرج با یک مدال طلا به مقام سوم رسید . نتایج کامل این مسابقات به شرح زیر است : وزن 48- کیلوگرم : 1- سونیا شاه محمدی(کرمانشاه)، 2- سلیمه محمد علی تبار ( تهران الف)، 3- زهرا کلاگر ( مازندران ) و فاطمه خواجه حسینی ( سمنان ) وزن 52- کیلوگرم : 1- الهه نجفی ( کرج )، 2- زهره پوررمضان ( تهران الف )، 3- مرضیه داودی( اردبیــل ) و ترکـــان عباسی ( آذربایجان غربی ) وزن 56- کیلوگرم : 1- مریم هاشمی ( کرمانشاه )، 2- شکوفه ماورائی ( آذربایجان شرقی )، 3- مهسا رضایی ( آذربایجان غربی) و الهام عزیزی ( کرمان ) وزن 60- کیلوگرم : 1- صدیقه دریایی ( مازندران )، 2- مرجان حسین پور ( تهران الف)، 3- یگانه خوشبخت ( خراسان شمالی) و آیسان قهرمانی ( آذربایجان غربی ) گفتنی است نفرات اول تا سوم مشترک جواز حضور در رقابتهای انتخابی اردوی تیم ملی ووشوی بانوان را به دست آوردند .

[ یکشنبه چهارم اسفند 1387 ] [ 9:43 ] [ ]

 

 

 

اصفهان فاتح رقابتهاي ووشوی بانوان قهرماني كشور شد در پایان رقابتهای ووشوی قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان در بخش بانوان که با شرکت 192 ووشوکار در دو رشته تالو و سانشو در سالن ورزشی غدیر استان سمنان برگزار شد تیم اصفهان در سکوی نخست این رقابتها ایستاد . به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، در پایان این مسابقات که روز چهارشنبه 30 بهمن ماه جاری برگزار شد نفرات برتــر اوزان 6 گانــه سانشو و 11 فرم رشته تالو به شرح زیر مشخص شدند : وزن 48- کیلوگرم : 1- مریم مرتضوی (اصفهان)، 2- سحر شاهی (اردبیل)،3-مریم سیاری (گیلان) و پریسا عزیزی ( تهران الف ) وزن 52- کیلوگرم :1- مریم توکلی(چهارمحال و بختیاری)،2- مژگان شاکری(مازندران)، 3-راضیه بهرامی(کهکیلویه و بویراحمد ) و آلیلا غلامی(کرج ) وزن 56- کیلوگرم :1- مریم سنعلی(چهارمحال و بختیاری)،2- شیرین پیری(کرمانشاه )، 3- مریم باغی ( آذربایجان شرقی ) و سهیلا حسن جان زاده ( مازندران ) وزن 60- کیلوگرم : 1- فاطمه بساطی (کرمانشاه)،2- شهربانو منصوریان (اصفهان )،3- کاملیا جماعتی (تهران الف ) و سودابه رضوی ( کرج ) وزن 65- کیلوگرم : 1- الهام نصیری (کرج )، 2- زهرا کریمی(خراسان رضوی ) ، 3- ندا عباسی زاده ( تهران ب ) و زهرا امانی پور ( گیلان ) وزن 70- کیلوگرم: 1- ملیحه فضلی(مازندران)،2- سونیا میرانی(کرمانشاه)، 3- فروزان جامع شوریانیان(خراسان شمالی ) و زهرا ملامهدی (تهران الف ) فرم چانگ چوان : 1- سمیه میرانی ( کرمانشاه )، 2- محبوبه کریمی ( کرج ) ، 3- مرضیه صفر ی( اصفهان ) فرم نان چوان: 1- سمیه میرزایی ( اصفهان )، 2- الهام صادقی ( تهران الف )، 3- نرگس پورگنجی ( خراسان رضوی ) فرم تای چی چوان : 1- زهره اسدی ( اصفهان )، 2- شمیم مهدی پور ( قزوین )، 3- صدیقه وطن خواه ( هرمزگان ) فرم جی ین شو : 1- سمیه میرانی ( کرمانشاه )، 2- ارغوان جلالی ( کرج )، 3- سیده طلایه خادم (گیلان ) فرم دائو شو : 1- محبوبه کریمی ( کرج) ، 2- مرضیه صفری ( اصفهان )، 3- فاطمه ابراهیمی ( اصفهان ) فرم نن دائو : 1- سمیه میرزایی ( اصفهان)، 2- الهام صادقی ( تهران الف )، 3- سحر فخری ( کرمانشاه ) فرم تای چی جی ین : 1- زهره اسدی ( اصفهان )، 2- شمیم مهدی پور ( قزوین )، 3- مریم دشاورز (تهران الف ) فرم گوئن شو : 1- محبوبه کریمی (کرج ) ، 2- فاطمه ابراهیمی ( اصفهان) ، 3- طاهره آذرانی ( خراسان رضوی ) فرم چیانگ شو : 1- سمیه میرانی ( کرمانشاه )، 2- ارغنوان جلالی ( کرج ) ، 3- معصومه تمبری ( تهران الف ) فرم نن گوئن : 1- الهام صادقی ( تهران الف )، 2- سمیه میرزایی ( اصفهان ) ، 3- مهناز تلگردی ( هرمزگان ) فرم دوئیلین : 1- تیم کرج ( محبوبه کریمی، ارغوان جلالی و میترا عباسی ) ، 2- تیم تهران الف ( مکرمه آزاد مرادی، فرزانه جلیلی و زینب رکنی )، 3- تیم کرمانشاه ( سحر فخری، کتایون رحمانی و سمیه میرانی ) بدین ترتیب تیم اصفهان با کسب 5 مدال طلا، 4 نقره و یک برنز در جایگاه نخست ایستاد، تیم کرج با کسب با 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز در سکوی دوم تیمی جای گرفت و تیم کرمانشاه با به دست آوردن 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز در مکان سوم قرار گرفت . گفتنی است نفرات اول تا سوم مشترک بخش سانشو و نفرات اول تا سوم بخش تالو به رقابتهای اردوی انتخابی تیم ملی جهت حضور در المپیک هنرهای رزمی دعوت خواهند شد . ضمناً مسابقات ووشوی بانوان قهرمانی کشور در رده سنی جوانان (انتخابی تیم ملی) از روز جمعه دوم اسفند ماه سالجاری در سمنان آغاز خواهد شد و تا روز شنبه ادامه خواهد یافت

[ شنبه سوم اسفند 1387 ] [ 9:7 ] [ ]

                            استاد داداشی پایه گذار ووشو در ایران

[ دوشنبه بیستم آبان 1387 ] [ 10:11 ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

  • بازی آنلاین
  • وبلاگی ها